I-Kid - Londýn a Dublin

V školskom roku 2015/2016 sa pätica našich žiakov veľmi intenzívne venovala účasti v žiackom start-upovom projekte I-Kid… Projektu, ktorý trval takmer celý školský rok venovali množstvo času, energie a kreativity, svoj nápad prezentovali na celoslovenskom finále v Bratislave. Za ich snahu a nasadenie sme sa ich rozhodli odmeniť výletom do Londýna a Dublinu spojeným s návštevou technologickej firmy. Krásnych sedem dní strávili spoznávaním Londýna, ktorý prešli takmer celý, Dublinu a navštívili tiež priestory spoločnosti IBM, ktorá je jednou z najväčších IT spoločností na svete… So Slovenkou Martinou, ktorá v dublinskom IBM pracuje už 16 rokov si pozreli rôzne časti firmy, zoznámili sa s históriou spoločnosti, súčasnými projektami a pozreli si priestory, v ktorých niekoľko tisíc zamestnancov pripravuje zaujímavé projekty a technológie. Výlet bol skutočne zaujímavý a keďže prialo aj počasie, okrem množstva informácii, si naši žiaci odniesli aj množstvo krásnych a nezabudnuteľných zážitkov.