Pancake Day - Palacinkový deň

V utorok 9.2. popoludní naši piataci a šiestaci mali zábavno-súťažné popoludnie – Palacinkový deň, na ktorom súťažili, zabávali sa a maškrtili. Priblížili si tak obľúbenú tradíciu v anglicky hovoriacich krajinách Pancake Day (utorok pred začiatkom pôstu pred Veľkou nocou). Žiaci zdobili palacinky, súťažili v štafetovom slalome s palacinkou na panvici, zasmiali sa pri súťaži „kuchár – čašník – zákazník“, kde si vyskúšali, aké to je so zaviazanými očami nakŕmiť spolužiaka.

Výsledky súťaže:

1.miesto: 5.D (Ema Šablatúrová, Lea Bačová, Allan Hežel, Martin Turkiňák)

2.miesto: 5.A (Lenka Bóriková, Miška Molnárová, Zuzka Olexová, Natália Pirová)

3.miesto: 6.B (Mirka Turčaníková, Miška Matisová, Norika Tomčová, Timo Barger)

4.miesto: 6.C (Deana Dostalová, Radka Čigašová, Veronika Veselovská)

5.miesto: 5.C (Lukáš Eliaš, Vanessa Janoščáková, Viki Stolárová)

6.miesto: 5.B (Ema Sedláková, Zuzka Žondorová, Sarah Zákutná, Bibiana Tkáčová-Sadová)

Súťaž o najkrajšiu palacinku vyhrala 6.B.