Oslavy výročia školy sa blížia

Svoje tridsiate piate výročie oslávi Základná škola na Jenisejskej ulici v Košiciach naozaj veľkolepo. Oslavy budú trvať štyri dni a ich súčasťou bude niekoľko zaujímavých podujatí. Medzi nimi bude i pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov. Za slovenský rekord by mala byť uznaná papierová socha, ktorú vyrobili žiaci školy spolu s učiteľom výtvarnej výchovy Mgr. Oskárom Gajdošom. Ten k rekordu uviedol: „Sochu sme vyrobili z odpadového materiálu, najmä z kartónov, starých diktátových zošitov a previerok. Najstaršia je z roku 1988. Zaujímavosťou je, že socha žiaka, ktorý sa volá Peťko Tridsaťpäťko, má presne dvanásť metrov a dvadsaťpäť centimetrov. Za každý rok existencie školy teda narástol Peťko o rovných tridsaťpäť centimetrov.“ Samotná inštalácia sochy a overenie komisárom sa uskutoční v piatok 23. apríla o 11.00 hod. v areáli školy. Pokus o rekord bude tvoriť záver podujatia Deň v zelenom, ktoré sa bude konať pri príležitosti Dňa Zeme.
V rámci osláv výročia školy sa uskutoční aj vyhodnotenie školskej literárnej, výtvarnej a fotografickej súťaže Moja škola. Vo štvrtok 22. apríla je pripravená slávnostná akadémia, v piatok to bude pre žiakov i verejnosť autosalón v areáli školy. Sobotné dopoludnie bude venované najmenším, kedy sa na školskom dvore uskutoční podujatie plné hier, súťaží, nebudú chýbať tvorivé dielne, maľovanie na tvár, ale tiež bábkové divadlo a iné vystúpenia pre deti.
Riaditeľ školy Mgr. Róbert Schwarcz, sa na pripravované oslavy veľmi teší: „Snažili sme sa pripraviť podujatia pre žiakov i pre verejnosť. Veríme, že všetky vekové skupiny si v programe niečo vyberú. Veľmi pekný program sme pripravili na slávnostnú akadémiu. Vystúpia v nej talentované deti z našej školy, ale aj rodinní príslušníci našich žiakov. Medzi nimi Jaroslav Dvorský, Táňa Paľovčíková či Peter Stašák. Radi by sme tiež spomenuli našich absolventov, medzi ktorými sú napríklad Dana Španková, hovorkyňa ministra školstva, Daniela Číkošová, basketbalová reprezentantka, herečky Lucia Jašková a Henrieta Jančišinová, mnoho úspešných odborníkov, umelcov, športovcov, ale i spisovateľka Petra Nagyová – Džerengová, ktorá sa slávnostnej akadémie osobne zúčastní.“

Jenisej_Moja škola - (png), Jenisejská_leták_výročie - (jpg),